środa, 15 stycznia 2014

Valvoline

Katalog Valvoline



Produkty Valvoline



Rodzina produktów Valvoline jest obecnie bogata jak nigdy dotąd. Każdy z naszych produktów został stworzony specjalnie by zapewniać niezawodne działanie i wysoką jakość tak bardzo wymaganą przez dzisiejszy rynek. Wysoka jakość to nie jedyny nasz wyróżnik; jesteśmy znani na całym świecie ze swej innowacyjności.
W rzeczywistości innowacja jest głównym czynnikiem naszego sukcesu; filozofii firmy, która od lat pozwala nam być o krok przed innymi we wprowadzaniu na rynek nowych produktów. Takim produktem jest MaxLife, pierwszy olej stworzony specjalnie do silników z większym przebiegiem (powyżej 100.000 km). Produkt ten stał sie wyróżnikiem naszej oferty i jednocześnie zapoczątkował powstanie całej rodziny produktów MaxLife, która obecnie zawiera olej silnikowy MaxLife 10W-40 minimalizujący wycieki, zwiększający elastyczność uszczelek i poprawiający pracę silnika; płyn do przekładni automatycznych MaxLife ATF redukujący zużycie przekładni i zapewniający płynną zmianę biegów dłużej niż konwencjonalne płyny oraz dodatki MaxLife czyszczące system zasilania (MaxLife Fuel System Cleaner i MaxLife Diesel System Cleaner), które efektywnie redukują osady i nagary w komorze spalania i szybko przywracają prawidłowy stan wtryskiwaczy paliwa, zaworów dolotowych i przewodów paliwowych.

Rodzina MaxLife to tylko jeden z przykładów naszej innowacyjności. Bez względu na to czy poszukujesz oleju silnikowego, środków do czyszczenia gaźnika, płynów chłodniczych, produktów od silników okrętowych, olejów do motocykli, wosków czy preparatów do czyszczenia kół zawsze znajdziesz odpowiedni produkt w bogatej rodzinie marek Valvoline, który spełni Twoje wysokie wymagania.

W ofercie firmy znajdują się oleje samochodowe, motocyklowe, przekładniowe, płyny, smary i specjalistyczne środki smarne dla przemysłu, dodatki uszlachetniające, kosmetyki samochodowe Eagle One(r) oraz środki antykorozyjne Tectyl(r). Wszystkie produkty importowane są do Polski z Holandii lub USA i rozprowadzane przez sieć dystrybutorów.

Valvoline nie tylko dostarcza zaawansowane technologicznie produkty najwyższej jakości. Przede wszystkim dbamy o interesy naszych Partnerów Handlowych. Nieustannie szukamy możliwości zwiększenia ich zysków, a także pomagamy w zdobywaniu zaufania i lojalności klientów.

Historia Valvoline

 "Chcemy być postrzegani jako innowatorzy. To jest nasza dewiza i taka będzie nasza przyszłość" James J. O'Brien - prezydent Valvoline (1998)

Początki firmy Valvoline sięgają 1865 roku, kiedy to po podróży po Pensylwanii w USA doktor stomatologii John Ellis zafascynował się farmakologią. Jego początkowe działania skierowane były w stronę poszukiwań zastosowania w medycynie ropy naftowej. Podczas tych prac Dr Ellis zetknął się z wielkimi możliwościami, jakie wydobycie ropy naftowej dawało przemysłowi ciężkiemu. Wydobywana wówczas ropa była jednak dla nich zbyt tłusta i ciężka. Dr Ellis mimo, że był osamotniony w swych poszukiwaniach, głęboko wierzył iż pewnego dnia uda mu się stworzyć technologię pozwalającą na przetworzenie wydobywanej ropy w zwartą, smarującą substancję. Jego wysiłki i ciężka praca została zwięczona sukcesem - opracował recepturę oleju przeznaczonego do smarowania układu zaworowego w powszechnie stosowanych wówczas maszynach parowych. Kilka miesięcy później Dr Ellis wybudował w Binghamton pierwszą na świecie rafinerię, w której przetwarzano wydobytą ropę. Osiem lat później, w 1873 roku produkt ten nazywany pierwotnie Binghamton Cylinder Oil zarejestrowany został pod nazwą Valvoline. W krótkim czasie olej Valvoline stał się bardzo popularny i często stosowany przez wiele firm głównie przy budowie szlaków kolejowych. Rosnący popyt na olej przyczynił się do powstania dalszych rafinerii i filii firmy nie tylko w USA ale i w Londynie, Paryżu oraz Hamburgu.
Do sukcesu Valvoline niewątpliwie przyczyniły się nagrody zdobyte w 1876 roku na Wystawie Stulecia w Filadelfii oraz dwa lata później na Wystawie Wszechczasów w Paryżu. Sukcesy te sprawiły, że olej Valvoline kojarzony był z najwyższą jakością, czego dowodem były liczne listy z podziękowaniami i wyrazami szacunku nadsyłane przez klientów. Wtedy też pojawił się nieznany wcześniej problem piractwa, gdyż wielu "producentów" podszywało się pod markę Valvoline. Nie zaszkodziło to jednak firmie, która po trzydziestu latach istnienia, u progu nowego wieku miała już ugruntowaną i znaczącą pozycję na świecie.
W 1896 roku umiera twórca potęgi Valvoline Dr John Ellis, po którym firmę przejmuje syn i jednocześnie dotychczasowy szef sprzedaży W. Dixon Ellis. Aby poszerzyć wpływy i umocnić pozycję na rynku Dixon Ellis przyjmuje do spółki T. M. Leonarda co owocuje wybudowaniem kolejnych rafinerii. Rynek olejowy początku XX wieku to dla Valvoline nie tylko przemysł kolejowy, ale i rozwijające się przemysły: motoryzacyjny i lotniczy. Aby podołać nowym wyzwaniom i zwiększającym się zamówieniom firma przystępuje do budowy własnego rurociągu o długości 1200 mil. Był to wówczas najdłuższy rurociąg przebiegający przez Pensylwanię.
W 1930 roku, po 64 latach istnienia Valvoline, W. Dixon Ellis odsprzedaje firmę odnoszącemu duże sukcesy biznesmenowi E. W. Edwardsowi, który przyczynia się do dalszych sukcesów firmy. Rok później Valvoline kupuje Galena Oil Company of Pensylwania, firmę która specjalizowała się w produkcji olejów mineralnych używanych w kolejnictwie. Przystąpienie Stanów Zjednoczonych do II wojny światowej przyczynia się do opracowania dla potrzeb armii amerykańskiej środków antykorozyjnych Tectyl. W tym samym okresie po raz kolejny firma Valvoline staje się pionierem w branży olejowej opracowując pierwszy olej do silników diesla. Valvoline docenia także potęgę reklamy, w której gwarantuje zwrot kosztów zakupu oleju nieusatysfakcjonowanym klientom.
W 1944 roku firma Valvoline wchodzi w mariaż z innym pionierem rafinacji ropy naftowej, firmą Oil Freedom. Nowy partner posiadał rozwiniętą sieć ówczesnych stacji paliw, gdzie oprócz tankowania można było kupić także produkty olejowe. Gwałtowny rozwój motoryzacji w USA spowodował dalszą rozbudowę sieci stacji paliw. Rozpoczęto także modernizację istniejących stacji przez dobudowę sklepów i warsztatów, w których można było wymienić m. in. zakupiony olej silnikowy.
W 1950 roku Valvoline weszła w skład koncernu Ashland, w strukturze którego działa do dziś osiągając obroty roczne ponad 1 mld USD. Obecnie Valvoline posiada swoje filie w 140 krajach na całym świecie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz